Марсилия забуксува сериозно

Привличането на Марио Балотели засега с нищо не помага на Олимпик Марсилия. Отборът на Руди Гарсия загуби с 1:2 като гост на Реймс, а това беше третото му поражение в последните 4 мача в Лига 1. Тристан Дингом и Хюн Юн Сук бяха точни за Реймс, а резервата Клинтън Н'Жие върна едно попадение в 86-ата минута.

Защитата на Марсилия за пореден път допусна много наивни грешки, от които домакините се възползваха. В 21-ата минута Матийо Кафаро показа отлична техника и проби в наказателното поле, след което подаде на Дингом. Защитникът се обърна и с помощта на лек рикошет в играч на гостите прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

След почивката кореецът Сук покачи на 2:0 след нова асистенция на Кафаро. Гостите заиграха по-добре чак в последните 15 минути. Първо Н'Жие намали с глава, а в добавеното време защитата на Реймс беше подложена на сериозен натиск, но вратарят Едуардо Менди спаси опасен удар на Лукас Окампос.

В следващия кръг ОМ ще гостува на Дижон, а Реймс ще пътува до Тулуза в опит да запише осми пореден мач без загуба в Лига 1.