Селта сипа още сол в раната на Севиля (видео)

Селта най-после сложи край на серията си от негативни резултати, които запратиха тима в зоната на изпадащите в Ла Лига. След 4 поредни загуби, галисийци постигнаха много ценна победа с 1:0 над Севиля и зарадваха публиката на "Балаидос" за пръв път от два месеца насам.

Окай Йокушлу вкара единствения гол в мача в 73-ата минута след заучено изпълнение на корнер. Севиля имаше своите шансове, а най-чистото положение пред вратата на домакините пропиля Висам Бен Йедер. Отборът на Пабло Мачин явно още не се е възстановил от крушението с 1:6 на "Камп Ноу" за Купата на краля. Севилци нямат победа като гост в първенството в 8 поредни мача и все повече изостават от лидерите.
Първото полувреме не беше особено зрелищно. В отсъствието на голяма си звезда Яго Аспас домакините изпитваха трудности в офанзивен план. В 32-ата минута Максимилиано Гомес успя да се измъкне от защитата на Севиля, но стреля покрай гредата. Пред другата врата Рубен Бланко блокира Андре Силва, който се готвеше да нанесе удар от малък ъгъл.

Селта дочака момента, в който да накаже липсата на концентрация в защитата на гостите. В 73-ата минута след центриране от корнер Густаво Кабрал продължи топката към далечната греда, където Окай Йокушлу засече в мрежата.

До края на мача футболистите на Севиля се изнервиха, а и домакините не пропускаха възможност да печелят време. В заключителните секунди Симон Кяер можеше да изравни, но Бланко спаси точките за Селта.

Поражението остави Севиля на на 4-о място, но най-вероятно още утре разликата с третия Реал Мадрид ще стане 6 точки.