Фортуна се усмихна навреме за Коледа

С победен гол в последната минута Фортуна (Дюселдорф) надви Унион (Берлин) с 2:1 у дома в среща от последния кръг на първия полусезон в Бундеслигата. С тези нови 3 точки тимът задмина Вердер (Бремен) и вече е само на 2 пункта от спасителната 15-а позиция. Столичани пък са малко по-добре в класирането.

Ерик Томи вкара важното попадение в 90-ата минута с далечен изстрел, който беше подценен от вратаря Рафал Гикиевич.

Иначе Роувен Хенингс изведе Фортуна напред в 38-ата минута с много хубав гол. Нападателят вече има 11 попадения в Бундеслигата през сезона, докато останалите му съотборници общо са реализирали само 7.

Три минути след паузата Унион изравни след попадение на Михаел Паренсен, който довкара топката от около метър.

В 82-ата Хенингс пропусна от идеална позиция, но това не се оказа фатално, защото в 90-ата Томи донесе първата победа на тима от седем мача насам.