РБ (Лайпциг) смачка още един съперник и пак е на върха (видео)

Тимът Фортуна (Дюселдорф) се превърна в поредната жертва на РБ (Лайпциг) в Бундеслигата. Отборът на Юлиан Нагелсман се наложи с 3:0 като гост в късния мач от съботната програма на 14-ия кръг и поне за един ден отново излезе начело. Тимо Вернер (58’-дузпа) заби дежурния си гол, а по един добавиха Патрик Шик (2’) и Норди Мукиеле (76’). Това е шеста поредна победа за Разенбалшпорт в германския елит и общо осма в последните десет срещи във всички турнири, като другите два резултата са ремита в Шампионската лига.

“Червените бикове”, които само преди дни си гарантираха участие на 1/8-финалите в ШЛ, забиха първото си попадение още във 2-ата минута чрез Шик.

Последваха поредица от пропуски пред вратата на домакините, като най-фрапантните бяха на двамата централни защитници Дайочанкуле Упамекано и Щефан Илзанкер.

Играчите на Фортуна трудно стигаха до някакви атаки, но при една такава в 44-ата минута Давид Ковнацки стреля в гредата. Евентуално изравняване обаче нямаше да е логично на фона на смазващото превъзходство на Лайпциг.

В 58-ата гостите получиха дузпа след намесата на ВАР, която Вернер хладнокръвно реализира. Така германският национал вече не е вкарвал само един съперник от сегашния състав на Бундеслигата.

В 76-ата резервата Мукиеле се разписа за 3:0 с глава след центриране на Марсел Забитцер.

Ако в неделя Борусия (Мьонхенгладбах) не надвие Волфсбург, РБ ще остане на върха. Във вторник обаче на отбора от Източна Германия му предстои тежко гостуване на Борусия (Дортмунд).

Тимът от Дюселдорф е спечелил само 2 точки за последните си пет срещи е под чертата.