Контрите на Аугсбург оставиха Хофе без отговор (видео)

В началото на сезона Аугсбург се представяше изключително колебливо, но в момента тимът е един от тези в най-добра форма в Бундеслигата и не спира да се изкачва в класирането. Срещу Хофенхайм играчите на Мартин Шмит изнесоха истинска лекция на тема "контраатакуващ футбол" и спечелиха с 4:2 като гост. По този начин Аугсбург вече е 10-и в таблицата, само над точка зад Хофе.

Резултата откри Филип Макс в 11-ата минута след една от трите асистенции на Флориан Нийдерлехнер, който открадна топката в средата на терена и подаде на празна врата на своя съотборник. Домакините изравниха много бързо благодарение на Роберт Сков. Датският национал се разписа с плътен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле.

Второто полувреме започна с натиск на Хофенхайм, но защитата на отбора се провали тотално. В 50-ата минута Кевин Акпогума направи дузпа, която Макс превърна в гол - негов четвърти за сезона.

Домакините с нищо не показаха, че искат да избегнат поражението и рядко застрашаваха вратата на Томаш Кубек. В 56-ата минута Нийдерлехнер пусна перфектно извеждащо подаване към Фредрик Янсен и Аугсбург се доближи до трите точки. В 80-ата поредното добро центриране на Сков беше отклонено с глава от резервата Юрген Локадия за 2:3, но малко по-късно Яго след пас на Нийдерлихнер гарантира победата на гостите.

Аугсбург е без загуба в 5 поредни мача, в които взе 13 точки. Хофенхайм пък се намира в криза и загуби три от последните си 4 срещи.

В следващия кръг Аугсбург ще е домакин на Фортуна (Дюселдорф), а Хофе ще гостува на Унион (Берлин).