Кьолн се справи с Вердер и вече има три поредни победи в Бундеслигата

Кьолн спечели трета поредна победа в първенството, след като успя да надделее с минималното 1:0 над Вердер Бремен. За гостите пък това бе четвърта поредна загуба в Бундеслигата. Попадението за “козлите” бе дело на Джон Кордоба в 39-ата минута.

Кьолн започна по-активно двубоя и успяваше да задържа топката по-добре от своя гост, но така и не успя да създаде реални ситуации за попадение пред вратата на Иржи Павленка. Вердер пък на два пъти застраши вратата на “козлите” след грешки в защитата на домакините.

39-ата минута домакините все пак домакините оползотвориха добрата си игра и достигнаха до попадение. Силно изритване на топката от вратаря Тимо Хорн попадна в Доминик Дрекслер в наказателното поле, той успя добре да задържи и да отклони в ляво от себе си, където Джон Кордоба нямаше затруднения да я прати в мрежата.

44-минута домакините претендираха за дузпа, след като Дрекслер бе задържан в наказателното поле, но съдията прецени, че няма достатъчно сериозен контакт, за да бъде отсъдено най-тежкото наказание.

Вердер започна по-активно второто полувреме и създаде няколко положения пред вратата на домакините, но не така и не успя да достигне до опасно голово положение. Най-активни за гостите в тези минути бяха плеймейкъра Дейви Клаасен и Милот Рашица.

70-ата минута Кьолн отговори с опасно нахлуване на Дрекслер в наказателното поле, след като успя да премине през двама противници преди това, но центрирането не успя да намери негов съотборник в наказателното поле.

81-ата минута Рашица бе близо до попадението, след като отправи страхотен удар, който бе спасен от врататя на домакините. От последвалото изпълнение на корнер поселдва и най-спорното положение в срещата. Центрирането попадна на главата на ветерана Клаудио Писаро, той я отклони към свой съотборник, който я прати в мрежата зад Тимо Хорн. Съдията обаче бе категоричен, че Писаро е бил в положение на засада и отмени попадението.

В добавеното време гостите отново бяха близо до попадение на два пъти. Първо отлично центриране от дясно бе насочено на границата на малкото наказателно поле, но напълно забравения напълно сам Писаро не успя да насочи топката към вратата. Впоследствие корнера намери играч в зелено, който отправи страхотен удар, но топката бе отклонена над гредата от Тимо Хорн. Това бе и последното опасно положение в срещата.

Кьолн посреща Волфсбург в първата среща от пролетния дял на шампионата на 18 януари, докато Вердер ще гостува на Фортуна Дюселдорф.