Вердер започна уверено, но пак не издържа (видео)

Вердер (Бремен) ще остане в опасната зона и след този 20-и кръг в Бундеслигата, след като записа нова издънка. Този път отборът отстъпи с 1:2 при гостуването си на Аугсбург, след като до 67-ата минута водеше в резултата. Загубата е 11-а за отбора от началото на сезона в германския елит, а първият директно изпадащ вече е само на 1 точка. С тази си победа пък Аугсбург се отдалечи на 9 пункта от 16-ото място и ще играе по-спокойно през пролетта.

Завърналият се в клуба Дейви Зелке излезе като титуляр за Вердер, а треньорът Флориан Коофелт гласува доверие от първата минута на 17-годишния Ник Волтемаде, който се превърна в най-младия дебютант за бременчани в елита.

Точно Зелке беше в основата на попадението, с което Вердер излезе напред в 23-ата минута. Тогава той излезе сам срещу вратаря, след което се получи разбъркване, в резултат на което домакините си вкараха автогол, записан на името на Тин Йедвай.

За всичките 90 минути обаче футболистите в черни екипи само веднъж уцелиха вратата и като цяло не впечатлиха с нищо. Аугсбург заслужено стигна до обрата и се поздрави с победа. В 67-ата вездесъщият Флориан Нийдерлехнер изравни след рикошет в крака на Йомер Топрак, а в 82-ата Рубен Варгас матира Иржи Павленка с шут по диагонала за 2:1.

Във вторник Вердер ще се опита да елиминира Борусия (Дортмунд) на 1/8-финалите за Купата на Германия, след което посреща един от конкурентите си за оцеляване - Унион (Берлин).