Вердер (Бремен) се разпадна през втората част (видео)

Вердер (Бремен) отнесе звучен шамар от Хофенхайм в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата, след като допусна загуба с 0:3 като домакин. За отбора от “Везерщадион” това е пето поражение в последните шест срещи, с което той остава в зоната на застрашените. Хофе пък е на крачка от влизане в зона “Европа”.

Футболистите в зелени екипи се държаха добре до 65-ата минута, когато карамбол във вратарското поле завърши с автогол на Дейви Клаасен.

Това принуди Вердер да хвърли повече сили в атака, но в 79-ата минута гостуващият състав нанесе втория си удар. Тогава Кристоф Баумгартнер удвои атрактивно с пета, като на помощ на съдиите се притече технологията на голлинията.

Три минути след това съставът на Флориан Коофелт поиска дузпа, но не я получи. На терена се появи дори Клаудио Писаро, но още преди някой от съотбнорниците му да успее да играе с топката тя отново се озова в мрежата на Иржи Павленка - този път след удар на Саргис Адамян.