Кол и въже - Дърт Блус и Академици - Младежи са 1/2-финалите за титлата по Бейзбол 5

Четири отбора останаха в надпреварата за титлата на България по Бейзбол 5. Първото издание на националния шампионат по уличната версия на американската игра започна с групова фаза, в която се включиха общо осем тима, разделени в два потока.

Четири от участниците бяха представители на клубове от държавните първенства по бейзбол и по софтбол: Академици (София), Атлетик (София), Юнак (София) и Ейнджълс (Дупница). Останалите състави бяха сформирани от състезатели с различна клубна принадлежност и получиха подобаващи имена: Кол и въже, Младежи, Дърт Блус и Сборен отбор.

След изиграване на общо 12 мача в двете групи бяха излъчени полуфиналистите, които ще се борят във Финалната четворка за разпределяне на медалите. Ето всички резултати и класирането в първата фаза:

0   3      4:30

Всички двубои се проведоха в зала "Академик" в столичния спортен комплекс "4-ти километър". Там ще се играят и финалите на 16 февруари (неделя), противопоставящи Кол и въже срещу Дърт Блус и Академици срещу Младежи. Полуфиналите и мачът за 3-то място ще се състоят в една среща до 7 ининга, а финалът – в серия "2 от 3" в 5-инингов формат.