Пълно фиаско за Тотнъм, Моуриньо се прочу с нов номер (видео)

Тотнъм се представи много слабо и логично започна с поражение новата година, заради което е на 6 точки от топ 4. Лондончани отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Саутхамптън в среща от 21-вия кръг на Висшата лига на Англия и вече са само с един успех в последните четири срещи за първенство. Дани Ингс вкара след 17 минути игра, но “шпорите” не успяха да отговорят с нищо. Те създадоха много малко положения, на два пъти съдиите не уважиха претенциите им за дузпи, а за капак се контузиха Хари Кейн и Танги Ндомбеле. Всичко това изкара Жозе Моуриньо от равновесие и към края на двубоя той се прочу с ново изпълнение, след като най-безцеремонно отиде при скамейката на домакините, за да види тактическите указания, които треньорите бяха написали. За това мениджърът на Тотнъм получи жълт картон.
Веднъж и играчите на Саутхамптън настояваха за наказателен удар за игра с ръка, но ВАР пак не видя условия за това.
Евентуална победа щеше да изкачи тима на пето място преди двубоя на Манчестър Юнайтед. Португалският мениджър на гостите върна в стартовия си състав Лукас Моура, който не започна срещу Норич преди дни. Танги Ндомбеле и Райън Сесеньон отново бяха титуляри, а Джовани Ло Селсо стартира на пейката. Хюн-Мин Сон не игра и днес, защото беше наказан.
Саутхамптън стабилизира резултатите си и в последните четири кръга спечели 10 точки. Мениджърът Ралф Хазенхютъл даде шанс от първата минута на Муса Дженепо.

Домакините стигнаха до шанс за гол още във 2-ата минута, когато Райън Бертранд центрира към включилия се в атака Седрик Соареш, но португалецът не уцели вратата с глава.
Последва натиск на "шпорите", които организираха няколко опасни атаки. В 11-ата Деле Али искаше да получи дузпа за нарушение срещу него, но главният съдия подмина ситуацията.

"Светците" отправиха опасен удар в 13-ата чрез Дженепо, който Пауло Гасанига изби в корнер.

Саутхамптън поведе в 17-ата минута след отлично отиграване на Дани Ингс. Бившият нападател на Ливърпул получи пас в наказателното поле и с лекота преодоля Ян Вертонген, след като Гасанига не успя да стори нищо - 1:0 за домакините.

Междувременно Ндомбеле беше получил контузия и в 25-ата минута беше заменен от Ло Селсо, след като не успя да продължи да играе.

Шансът беше с Тотнъм в 32-ата, когато Редмънд пропусна да изстреля топката в мрежата от 3-4 метра.

Шест минути по-късно се стигна до ново спорно положение за евентуална дузпа за фал срещу Али, но този път съдиите от ВАР прецениха, че такава няма. Хари Кейн шутира, вратарят Алекс Макарти не се намеси убедително и се наложи да се хвърля в краката на връхлитащия Али, но в крайна сметка гол не падна, а и гостите не получиха наказателен удар.
Втората част започна с положение, при което тимът на Саутхамптън поиска дузпа. Ян Вертонген спря топката с ръка след силен удар, но от ВАР решиха и този път, че няма основания за такава.
Тимът на Моуриньо не можеше да стори нищо смислено и чак в 69-ата минута отправи първия си удар в очертанията на вратата за втората част. Той обаче беше лек и не донесе никаква опасност.

Положението на лондончани се утежни в 73-ата минута, когато Хари Кейн получи разтежение в лявото бедро и напусна играта. В този епизод той реализира гол, който обаче не беше зачетен заради засада.

Нервите на Специалния не издържаха и в 77-ата той отиде при скамейката на противника, където се загледа в листа с тактическите указания, които треньорите на "светците" подготвяха. За това той получи жълт картон.

Maлко след това Деле Али се сдърпа с вратаря Макарти, но се размина с наказание.

Три минути преди края Лукас Моура можеше да изравни, но и той не успя да порази целта. Това беше и последната чиста възможност за попадение.

През идния уикенд двата тима ги очакват мачове за Купата на Англия. В събота Саутхамптън приема Хъдърсфилд, а в неделя Тотнъм гостува на Мидълзбро.