Моуриньо: Направихме два подаръка на съперника

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо не бе особено щастлив от равенството 2:2 с Норич вчера. Той бе ядосан от глупавите грешки в защита от страна на неговия отбор и “подаръците”, които е направил на съперника. В същото време португалецът похвали своите играчи за начина, по който са разигравали топката и са се борили до самия край на мача.

“Как искате да коментирам мача, като взема предвид грешките в защита, или без тях? Когато ги взема предвид, трябва да приемем този резултат. Ако ги премахна от уравнението, тогава нещата стоят по друг начин, защото играхме много добре, когато имахме топката. Създавахме положения от първата до последната минута. Започнахме мача добре, но след това направихме първия подарък за 28 декември и това ни разстрои. През второто полувреме стояхме по-добре, бяхме офанзивни и поемахме повече рискове. Успяхме да изравним и имахме 30 минути да потърсим победата, но тогава дойде вторият подарък. Нормален отбор с нормална душа би загубил този мач, но ние продължихме да играем, станахме дори по-агресивни, пресирахме и показахме класа в предни позиции. Успяхме да вкараме втори гол, а можехме да стигнем и до трети, но накрая дойде време и Норич да се пребори за точката със здрава защита”, заяви Моуриньо.