Ман Сити проспа едно полувреме, но след това всичко си дойде на мястото (видео)

Манчестър Сити стартира успешно новия сезон в Шампионската лига, след като победи с 3:1 у дома Порто в двубой от Група С. Тимът на Джосеп Гуардиола, който и тази година тръгва с големи амбиции в турнира, изигра слабо за стандартите си първо полувреме, което завърши при резултат 1:1 след гол на Луис Диас (14') и попадение от дузпа на Серхио Агуеро (20'). След почивката обаче "гражданите" заиграха далеч по-добре и заслужено стигнаха до успеха след голове на Илкай Гюндоган (65') и Феран Торес (73'). Джосеп Гуардиола бе направил две промени в сравнение с мача с Арсенал. Ерик Гарсия замени Нейтън Аке в центъра на зашитата, а Гюндоган започна на мястото на Фил Фодън. Серхио Агуеро излезе като титуляр във втори пореден мач. Фабио Вейра и Маланг Сар започнаха за Порто, като за десния бек това бе дебют. Привлечените под наем съответно от Ливърпул и Уест Хам - Марко Груич и Фелипе Андерсон, останаха на пейката за началото.

Гостите рядко имаха шанс да играят с топката в първите минути, но именно Порто поведе в резултата. В 14-ата Урибе пресече едно подаване малко след централната зона, след което намери Луис Диас, който направи страхотен рейд от около 40 метра, преодоля Гарсия и Кансело и стреля много прецизно в далечния ъгъл за 0:1. Само три минути след това обаче се стигна до дузпа в полза на Сити. Гюндоган проби в наказателното поле и стреля, а топката срещна гредата. Впоследствие Пепе изблъска Стърлинг, който се опита да направи добавка, и главният рефер посочи бялата точка. След това обаче ВАР отдели дълго време, за да прегледа дали Гюндоган не извършва нарушение срещу вратаря на гостите. Такова изглеждаше, че има, но в крайна сметка то не бе отсъдено и дузпата остана. Агуеро изпълни и въпреки че Маркесин бе близо до това да спаси, топката се озова във врата му за 1:1. Веднага след това Порто можеше да си върне преднината. Пресата на гостите даде резултат и Едерсон сгреши с подаването, предоставяйки топката на Оливейра. Последният обаче стреля над вратата. Сити не успя да надгради над своя гол, а минута преди края "гражданите" отново бяха близо до това да допуснат ново попадение, но Уокър изчисти от голлинията, след като центриране на Марега рикошира в Диас и се насочи към вратата на Едерсон. Сити започна значително по-добре втората част. Един изстрел на Гюндоган бе блокиран, а удар с глава на Родри премина встрани. В 65-ата минута обаче Гюндоган изведе домакините напред след много добре изпълнен пряк свободен удар от 22 метра. В 73-тата минута Сити реши всичко в своя полза с трети гол. Изработиха го две от резервите на Гуардиола в този мач - Фил Фодън и Феран Торес. Първо испанецът подаде към Фодън отляво, след което талантливият англичанин му върна. Пепе опита да се намеси, но Торес го финтира елегантно и стреля много добре в горния десен ъгъл. До края гредата лиши домакините от четвърти гол след изстрел на Родри. СТАТИСТИКА ТУК!