Хеттрик на Преслав Йорданов не бе достатъчен! Берое подчини Пирин след фантастичен обрат (видео+галерия)

Невероятно драматичен двубой със седем гола изиграха Пирин и Берое от 1/16-финалите за Купата на България. Накрая тимът от Първа лига празнуваше след исторически обрат от 1:3 до 4:3 насред Благоевград. Десет минути преди края на срещата "орлетата" водеха с 3:1 след превъзходен хеттрик на Преслав Йорданов (5, 45, 66). Освен това домакините имаха подкрепата на своите фенове на стадион "Христо Ботев", както и психологическото предимство, тъй като гостите пропуснаха дузпа в 50-ата минута при резултат 1:2. Отличен Фал (81, 84) обаче изравни с два късни гола, след което спечели дузпата, която Макута реализира в 91-ата минута и прати заралии на осминафиналите. Именно Гаюс Макута пък бе точен и през първото полувреме за моментното 1:1 в 40-ата минута.

Домакините мечтаеха да отстранят един от лидерите в efbet Лига на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Опитният специалист на гостите Димитър Димитров пък искаше задължителен успех, след като тимът му стартира отлично сезона. @@@ Уорън Фийни заложи на 10 от 11-те, които донесоха победата с 3:2 над Миньор (Перник). Единствено Александър Георгиев се завърна след наказание, като замени Архан Исуф. На вратата бе Франческо Руберто, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Николай Бодуров и Стилиян Николов бяха защитниците, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Спас Георгиев, Джон-Кристоф Аийна и Станислав Манолев бяха халфовете зад Преслав Йорданов. @@@ Херо направи три промени сред титулярите от 11-те, които започнаха при равенството 1:1 с ЦСКА-София на "Българска армия".