Полуфиналите в Рим приключиха след 10 гейма игра

Номер 3 в света Новак Джокович и швейцарецът Станислас Вавринка ще играят на финала на турнира от сериите Мастърс в Рим. На червените кортове в италианската столица обаче днес се изиграха само 10 гейма и зрителите наблюдаваха тенис по-малко от 1 час. Причината бе, че и двата полуфинала не завършиха. В първия Вавринка поведе с 3:0 гейма, когато съперникът му Анди Родик се отказа поради контузия в рамото. Швейцарецът достигна до петия си финал в кариерата и първи на Мастърс турнир. Той може да стане едва вторият тенисист в историята на турнира, печелил като непоставен след испанеца Феликс Мантиля, който победи Федерер на финала през 2003 г.В битката за титлата Вавринка ще се изправи срещу шампиона от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович. Сърбинът поведе с 6:0, 1:0 преди чехът Радек Щепанек да се откаже поради травма. Вчера Щепанек отстрани номер 1 в света Роджър Федерер, но очевидно това му бе коствало много и здравословното му състояние не му позволи да се противопостави на Джокович. Това е втори пореден мач на Новак, който не завършва. На четвъртфиналите съперникът му Николас Алмагро се отказа в началото на втория сет.