Етър спря и Ботев (Враца) по пътя към спасението

Етър записа трето поредно равенство срещу отбор, който продължава борбата за спасението си. Този път "болярите" спряха Ботев (Враца) на стадион "Ивайло", завършвайки 1:1. И двете попадения в срещата паднаха преди почивката. Гостите откриха резултата в 21-вата минута чрез Диого Барбоса, а към края на първото полувреме Дидис Пита (44’) изравни.

Двата тима предложиха много интересен двубой, изпълнен с доста голови ситуации пред Кристиян Секулич и Красимир Костов. Веднъж пък гредата спря отбора на Христо Янев след опасен удар на Клери Сербер.

Със спечелената точка врачани, поне временно, изместиха Хебър от баражното 14-о място. Ботев можеше да направи голяма крачка към оцеляването, ако беше стигнал до успеха, тъй като по-късно днес Пирин и "гробарите" се изправят един срещу друг и някой ще загуби точки.

Както вече е ясно, Етър със сигурност изпада, но това не пречи на "виолетовите" да дават всичко от себе си до последно. В последния кръг тимът на Светослав Петров гостува в Пазарджик, докато за Ботев (Враца) предстои много важен сблъсък у дома срещу Берое.

Двубоят във Велико Търново започна равностойно, а в 10-ата минута Браян Мендоса открадна топката от Тибуе и шутира от далечно разстояние, но ударът му профуча покрай левия страничен стълб. Малко след това Кольо Станев опита да изненада Красимир Костов от малък ъгъл, но без успех.

В 20-ата минута домакините комбинираха добре, а изстрелът на Иван Василев от границата на наказателното поле премина в опасна близост до вратата.

Само 60 секунди по-късно "болярите" не успяха да изчистят кълбото по най-добрия начин, а то попадна в краката на Диого Барбоса, който стреля от движение и с хубав и добре насочен удар в долния десен ъгъл откри резултата.

Веднага след гола Етър имаше възможност да изравни. Йоахим Гонзалес центрира към Дидис Пита, но изстрелът на последния беше отразен по блестящ начин от стража на врачани.

В края на първото полувреме "виолетовите" изравниха чрез Дидис Пита. Гостите допуснаха груба грешка при тъч в наказателното поле и позволиха топката да достигне до крилото на "болярите", който с глава преодоля Костов - 1:1.

В добавеното време Секулич се отчете с добро спасяване след коварен удар на Стефан Велев.

В 55-ата минута Иван Василев беше изведен на добра стрелкова позиция, но Красимир Костов внимаваше и изби в корнер.

Малко след като измина час игра от началото на мача Клери Сербер отправи топовен изстрел от дистанция, който разтресе напречната греда.

В 66-ата минута Мартин Ачков центрира отляво, но неговите съотборници не действаха по най-добрия начин пред противниковата врата и Мирослав Маринов отправи много слаб удар, който не представляваше трудност Секулич.

120 секунди по-късно домакините пропуснаха да осъществят пълен обрат. Тибоуе получи топката на удобна позиция, но Костов отново се намеси подобаващо.

Ботев (Враца) се втурна в търсене на победно попадение, а 10 минути преди края на редовното време Меси Биатомусока стреля с глава от близко разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 83-тата минута Дидис Пита отправи коварен удар към близкия ъгъл, но и този път стражът на гостите беше на ниво. Пет по-късно Костов се отчете с още едно добро спасяване.

Във втората минута от добавеното време играчите на Христо Янев организираха бърза контраатака и бяха много близо до това да изтръгнат победата, но в последния момент Кольо Станев изби топката пред погледа на Ласана Н'Диайе.

Секунди преди последния съдийски сигнал Мартин Ачков стреля от малък ъгъл, но Кристиян Секулич прояви отличен рефлекс.

ЕТЪР 1:1 БОТЕВ (ВРАЦА)

0:1 Диого Барбоса (21)
1:1 Дидис Пита (44)

Стартови състави:

ЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 17. Атанас Атанасов, 13. Дидис Пита, 9. Иван Василев, 18. Йоахим Гонзалес, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Принс Мбаке, 94. Жан-Марк Тибоуе;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа, 18. Диого Барбоса, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатомусока, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!