Гол на Попето донесе точка на Кубан (видео)

Българският нападател Ивелин Попов вкара важен гол за своя Кубан и донесе точка на тима си при гостуването му на Терек в мач от 24-ия кръг на руското първенство. Мачът завърши 2:2, а Попов игра 90 минути за гостите от Кубан и две минути преди края се разписа при резултат 2:1 в полза на домакините от Терек. При това, гостите успяха да се доберат до равенството с човек по-малко на терена, тъй като в 70-ата минута от игра бе отстранен защитникът Анхел Деалберт.Всичко по-интересно в двубоя се случи след почивката. Ризван Уциев изведе домакините от Грозни напред в 59-ата минута, но в 67-ата Георге Букур изравни. Бившият тим на Благой Георгиев отново поведе с попадение от дузпа на Езекиел Н'Дуасел в 72-ата минута. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Анхел Деалберт срещу Н'Дуасел, при което испанският бранител на Кубан получи втори жълт, съответно червен картон.Две минути преди края Попето се озова в прекрасна голова позиция в наказателното поле на гостите, първият му удар се отби от гредата, но при добавката българинът с глава реализира.Кубан е четвърти във временното класиране с 39 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 56, пред Зенит с 50 и Анжи с 43 и мач по-малко.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ