Верея загуби от сърби в контрола

Третодивизионния Верея (Стара Загора) загуби с 1:2 в контролата срещу сръбския Балкански, която се игра пред стотина фенове на стадиона в сръбския град Димитровград. Сърбите ще върнат визитата на 20 ноември на "Трейс Арена" в Стара Загора. Българите имаха превъзходство, но нападателите на Верея нямаха ден и направиха куп пропуски пред вратата на Ненад Милчев, който спаси канонада от удари, особено през втората част. Домакините от Балкански, които са на трето място в трета сръбска дивизия, поведоха още в първата минута, когато Александър Нацков изведе Бранислав Иванов на стрелкова позиция и нападателят не сгреши. Последва натиск на верейци, но Якуб Идризов и Любенов пропуснаха да изравнят. Сърбите организираха добра атака в 38-та минута и отново Милчев изведе на позиция Урош Алексич, който стреля за 2:0 покрай плонжа на вратаря Дамян Кадиев. След почивката натискът на Верея стана тотален и в 47-та минута българите върнаха едно попадение. Защитникът Милен Митев с глава намали на 1:2 след корнер. В 53-та минута старозагорци можеха да изравнят но ударът на Иван Атанасов беше избит от голлинията, а в средата на втората част домакините изчистиха за втори път топката от голинията след удар на Идризов. В 78-та минута Захари Димитров отправи силен удар от фаул, но топката удари в гърдите на враттата на съпреника и беше изчистена.