Славия превзе негостоприемния "Бончук"

Отборът на Славия записа победа като гост с 2:0 над Марек в мач от 12-ия кръг на "А" група. Срещата се игра на негостоприемния стадион "Бончук" в Дупница и бе дебют за новия наставник на дупничани Тенчо Тенев. Попаденията реализираха Радослав Василев в 47-ата и Мишел Платини в 73-ата минута.Всичко интересно в мача се случи през второто полувреме. Първата част бе изключително скучна и ще се запомни с претенциите за дузпа от страна на домакините.Още в самото начало на мача Димитър Илиев падна в наказателното поле на Славия, но реферът Цветан Кръстев остана безмълвен.Първото попадение отбеляза Радослав Василев в 47-ата минута. След двойно подаване със свой съотборник, Душан Савич нахлу в наказателното поле и стреля, вратарят Емил Михайлов изби топката, но притичалият Василев прати кълбото в мрежата.В 55-ата минута Радослав Василев пропусна да вкара втори гол за Славия. Той проби през центъра на защитата на Марек и шутира, но кълбото излезе в аут.В 66-ата минута Еньо Кръстовчев изведе Крум Бибишков, който с топовен изстрел нацели гредата. Топката тупна на няколко сантиметра пред голлинията, но не навести мрежата.В 73-ата минута Мишел Платини вкара втори гол за Славия. Бразилецът се разписа след като бе изведен сам срещу вратаря от Иван Вълчанов.В края на мача Марио Близнаков пропусна да намали преднината на Славия, след като останал сам срещу Георги Петков не успя да го преодолее. МАРЕК - СЛАВИЯ 0:20:1 Василев 470:2 Платини 73МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ