ЦСКА размаза основен конкурент за "Б" група (видео+галерия)

ЦСКА прегази с 3:0 Септември, който преди началото на сезона бе сочен за един от основните конкуренти на червените за "Б" група. Два гола за победителите реализира Костадин Хазуров през първата част, а след почивката се разписа и Борис Галчев.В тази среща армейците играха с резервния си черен екип. Първата опасност в мача бе пред вратата на домакините още във втората минута. Галчев изведе Хазуров сам срещу вратаря, но реферите отсъдиха засада, което не се хареса на препълнения сектор за гости. В 9-ата минута капитанът на Септември Николай Николов отправи силен изстрел от фаул, но в аут.По-дейната игра на армейците даде резултат в 16-ата минута, когато Костадин Хазуров откри резултата. В тази ситуация Самир Аясс овладя топката отдясно в наказателното поле на домакините, финтира противников бранител и центрира към централния нападател на ЦСКА. Той от своя страна стреля от въздуха, топката тупна коварно пред вратаря Емил Петров и успя да го прехвърли - 1:0 за ЦСКА.Малко по-късно, в 23-ата минута, Септември като по чудо не изравни. След добра атака отдясно Петър Тончев центрира по земя към Христо Спасов, който шутира без забавяне и след опасен рикошет топката мина на сантиметри покрай дясната греда на гостите.В 29-ата минута гостите имаха добра възможност да удвоят, но Кикарин стреля от фаул високо над вратата. В ответната атака Септември създаде втора изключително опасна ситуация за гол, но нахлулият в малкото наказателно поле Тончев не успя да намери свой съотборник. Девет минути по-късно Станислав Маламов изпълни перфектна задна ножица, но вратарят на домакините Петров имаше късмет, че топката бе насочена право в неговите ръце и успя да избие. При продължението на атаката последва ново центриране към Маламов, който от 2-3 метра нацели дясната греда. Но дори да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено поради отсъдена засада.Играта продължи да е двуостра до края на полувремето, от което в 43-ата минута се възползваха футболистите на Христо Янев. Хазуров получи пас от Маламов на ъгъла на голямото наказателно поле, финтира Анатоли Тодоров, който го фаулира и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, стреляйки в долния десен ъгъл и макар Петров да докосна топката, тя влетя в неговата мрежа за втори път. В началото на втората част Септември можеше да се върне в мача, когато Тончев шутира от границата на наказателното поле, Колев изби, но сантиметри не достигнаха на Георги Русев да направи добавка в празната врата.ЦСКА отговори подобаващо в 59-ата минута, когато Галчев изведе Хазуров очи в очи с Петров, но нападателят стреля в краката на вратаря и пропусна да се разпише за трети път. Малко по-късно, след сериозно меле в наказателното поле на домакините, армейците пропиляха нова възможност за попадение.В 69-ата минута Спасов реализира в гостуващата врата, но попадението бе отменено поради засада.  Девет минути по-късно ЦСКА вкара трети гол. Негов автор стана капитанът Галчев, който засече от въздуха центриране отдясно.Така червените постигнаха втора поредна победа във "В" група с 3:0, след като преди седмица разгромиха със същия резултат и Струмска слава.СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 0:30:1 Хазуров 160:2 Хазуров 43 д.0:3 Галчев 78ЦСКА: Стоян Колев, Божидар Чорбаджийски, Александър Бранеков, Борис Галчев, Александър Александров, Йордан Йорданов (Иво Иавнов), Самир Аясс (75-Цветков), Милен Кикарин, Станислав Маламов (64- Головодов), Костадин Хазуров, Ангел ГрънчовСептември: Емил Петров, Мартин Димитров (46- Брестовички), Илиян Гаров, Николай Николов, Стоян Предев, Димитър Андонов, Анатоли Тодоров (46-Павлов), Асен Чандъров, Петър Тончев, Георги Русев, Христо СпасовСъдия: Ивайло Стояновснимки: Емона Цончева, Sportal.bg