Верея оцеля срещу Спартак (Варна) след рулетката на дузпите

Отборът на Верея отстрани тима на Спартак (Варна) от турнира за Купата на България след драма с дузпи. Двата тима завършиха наравно 1:1 в редовното време, но старозагорци се наложиха над своя опонент с 4:5 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари и с общ резултат 5:6 продължават в 1/8-финалите на турнира. Голът за тима от Стара Загора падна в 72-ата минута, а домакините изравниха 10 минути по-късно.
Първо Милан Вушорович бе оставен непокрит пред големия пеналт и с майсторски удар насочи неспасяемо топката в левия горен ъгъл - 0:1. В 82-ата минута Валентин Веселинов нахлу с топката към наказателното поле и след удар и рикошет в защитник тя отскочи към Ивайло Русев. Последният финтира бранител и със страхотен шут от малък ъгъл заби кълбото под гредата - 1:1. Резултатът се запази в продълженията и се стигна до дузпи, където по-опитните играчи на Верея направиха по-малко пропуски и продължиха на 1/8-финал. СПАРТАК (ВАРНА) - ВЕРЕЯ 5:6 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) 0:1 - Вушорович 72 1:1 - Русев 82 При дузпите Милан Вушорович - 1:0 Васко Боев - 1:1 Здравко Илиев - 2:1 Александър Йовчев - 2:2 Иво Иванов - Иван Атанасов спасява Тодор Маринчев - 2:3 Билел Малек - удар в аут Валентин Веселинов - Богомил Цинцарски спасява Тафилос Кауранис - 3:3 Боян Илиев - Цинцарски спасява Денис Василев - 4:3 Ивайло Русев - 4:4 Стефан Аличков - 5:4 Стефан Иванов - вратарят спасява.

Стартови състави:

СПАРТАК (ВАРНА):

Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Стефан Иванов, Боян Илиев, Тодор Вълканов, Илиян Неделчев, Васко Боев, Валентин Веселинов, Ивайло Русев, Даниел Димитров

Наставник:

Енгибар Енгибаров

ВЕРЕЯ:

Богомил Цинцарски, Здравко Запрянов, Годердзи Мачадзе, Емил Йоргенсен, Денис Василиев, Мехди Малек, Сеидина Диара, Стефан Аличков, Денислав Станчев, Милан Вушорович, Станислав Маламов

Наставник: Небойша Лекич Снимка: petel.bg