Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Верея оцеля срещу Спартак (Варна) след рулетката на дузпите

Отборът на Верея отстрани тима на Спартак (Варна) от турнира за Купата на България след драма с дузпи. Двата тима завършиха наравно 1:1 в редовното време, но старозагорци се наложиха над своя опонент с 4:5 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари и с общ резултат 5:6 продължават в 1/8-финалите на турнира. Голът за тима от Стара Загора падна в 72-ата минута, а домакините изравниха 10 минути по-късно.
Първо Милан Вушорович бе оставен непокрит пред големия пеналт и с майсторски удар насочи неспасяемо топката в левия горен ъгъл - 0:1. В 82-ата минута Валентин Веселинов нахлу с топката към наказателното поле и след удар и рикошет в защитник тя отскочи към Ивайло Русев. Последният финтира бранител и със страхотен шут от малък ъгъл заби кълбото под гредата - 1:1. Резултатът се запази в продълженията и се стигна до дузпи, където по-опитните играчи на Верея направиха по-малко пропуски и продължиха на 1/8-финал.
СПАРТАК (ВАРНА) - ВЕРЕЯ 5:6 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)

СПАРТАК (ВАРНА):

Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Стефан Иванов, Боян Илиев, Тодор Вълканов, Илиян Неделчев, Васко Боев, Валентин Веселинов, Ивайло Русев, Даниел Димитров

Наставник:

Енгибар Енгибаров

ВЕРЕЯ:

Богомил Цинцарски, Здравко Запрянов, Годердзи Мачадзе, Емил Йоргенсен, Денис Василиев, Мехди Малек, Сеидина Диара, Стефан Аличков, Денислав Станчев, Милан Вушорович, Станислав Маламов

Наставник: Небойша Лекич
Снимка: petel.bg