Ривър унижи шампиона на Аржентина насред дома му (видео)

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт буквално унизи първенеца на Аржентина Расинг Клуб в мач от третия кръг на Суперлига. Играчите на Марсело Гаярдо разпиляха с 6:1 Ла Академия насред Авелянеда. Близо 45 000 фенове станаха свидетели на една историческа загуба за "албичелестите" насред стадион "Президента Хуан Доминго Перон".

Домакините, които стартираха сезона с две поредни равенства, търсеха първа победа срещу най-добрия тим в момента в Аржентина. Още в третата минута Солари дори с красиво попадение взриви трибуните, след като завърши хубава атака на Расинг. Феновете обаче нямаха представа какъв кошмар ги очаква до края на срещата.

Десет минути преди края на първата част в рамките на 180 секунди Ривър обърна резултата от 0:1 до 3:1. Колумбийският нападател Боре вкара първите два гола, след като завърши светкавични контраатаки в 35-ата и 36-ата минута. Матиас Суарес довърши домакините с трети гол в 38-ата минута.

Втората част започна кошмарно за Расинг, след като Сигали беше изгонен за много лошо нарушение в 49-ата минута. С човек повече Ривър правеше каквото си иска на терена, а на всичкото отгоре домакините зарадваха с още един подарък "милионерите".

Той дойде в 64-ата минута, когато те подариха дузпа за гостите. Игнасио Фернандес се разписа и интригата приключи, но не и головете във врата на Ариас. Де Ла Крус вкара пети гол в 68-ата минута, а хубаво попадение с глава на Скоко в 71-ата минута направи унижението на Расинг историческо.

Ривър Плейт през седмицата излиза в четвъртфинален сблъсък за Копа Либертадорес срещу

Серо Портеньо

, като целта на "милионерите" е да защитят трофея си като господар на континента.

Тимът на Гаярдо е лидер със седем точки след първите три кръга, докато Расинг остана с две точки, като шампионите нямат победа след първите си три мама в първенството.