Милан удържа “сребърен” “хикс” срещу Ювентус

Милан може да се счита за почти сигурен сребърен медалист в Серия “А”, след като не допусна загуба при гостуването си на Ювентус - 0:0. Дербито беше от 34-тия кръг на италианския шампионат, след който “росонерите” запазват аванса си от пет точки пред “бианконерите” в борбата за второто място при оставащи по четири срещи.

Отборът от Милано има и сравнително лесна програма, като ще срещне само отбори от втората половина, докато Юве го очакват сблъсъци с Рома и Болоня, който е четвърти за момента.

Мачът в Торино не беше кой знае колко интересен. Гостите така и не уцелиха вратата, но пък имаха отличен страж в лицето на резервата Марко Спортиело, на когото му се наложи да влиза по спешност в последния момент, след като титулярът Майк Менян се контузи на загрявката. Отделно физически неразположения в течение на двубоя застигнаха Оливие Жиру и Маркъс Лофтъс-Чийк. И всичко това на фона на отсъстващите в редиците на “Дявола” Давиде Калабрия, Тео Ернандес и Фикайо Томори (и тримата наказани), както и Симон Кяер и Пиер Калюлю, които са с травми.

Ювентус също не блестеше и като че ли не създаде достатъчно, за да стигне до успеха. Домакините станаха опасни чак след появата на Федерико Киеза след около час игра. Чак четири минути преди края на редовното време Спортиело допусна грешка, но пък тогава в ролята на спасител за Милан се оказа защитникът Малик Тиау, който с тяло спря отправената към мрежата топка.

И двата отбора тръгнаха да се надиграват, но дълго време нямаше никакви положения пред вратарите. Играчите се задоволяваха с далечни удари, които не носеха опасност.

Чак в добавеното време на тази първа част Ювентус стигна до чиста ситуация. Тогава Влахович стреля от пряк свободен удар, но Спортиело успя да избие.

Второто полувреме започна с нова опасност пред "червено-черната" врата. Първо Костич шутира силно, а след него и Данило при добавката, но и в двата случая Спортиело се намеси отлично.

След това Милан все пак погледна по-смело напред и на два пъти се създаде напрежение в половината на "старата госпожа". В единия случай малко не достигна на Рафа Леао да се озове сам срещу Шчесни с топка в крака.

В 62-рата Алегри вкара в игра Киеза и Милик. Само секунди по-късно Киеза проби отляво и центрира опасно, но и този път не се стигна до гол за Юве. Милан отговори на това с фронтален шут на Лофтъс-Чийк, който обаче също не попадна в целта.

Скоро след това и другата офанзивна смяна на Ювентус - Милик, получи своя шанс. В 73-тата той засече центриране, но Спортиело отново не допусна гол.

Вратарят на Милан допусна първо колебание чак в 86-ата минута, когато не успя да улови привидно лека топка. Последва удар, но пред голлинията Малик Тиау парира с тяло.

Това обаче се оказа и последният интересен момент от срещата.