Ливърпул се предаде окончателно след нова серия пропуски и грешки

Ливърпул пропусна да победи Уест Хам и след 2:2 на "Лондон Стейдиъм" мърсисайдци се простиха и с последната надежда, че може да се доберат до титлата в последния сезон на Юрген Клоп. "Червените" в рамките на няколко дни загубиха от Евертън и записаха днешното реми, с което провалиха усилията, които положиха през целия сезон. Днес Ливърпул доминираше, като това бе особено осезаемо през втората част. Джаръд Боуен даде аванс на домакините в самия край на първата част, след като се възползва от поредната в последно време грешка на защитата на мърсисайдци при статични положения. След почивката "червените" заслужено стигнаха до пълен обрат след попадение на Андрю Робъртсън (48') и автогол на Алфонс Ареола (65'). След това Ливърпул пропусна още няколко ситуации, а при една от редките си атаки след почивката Уест Хам изравни чрез Микаел Антонио (65'). Гостите нямаха и особен късмет, тъй като на два пъти гредите спираха удари на Диас и Елиът.

Ливърпул бе победил два пъти Уест Хам през този сезон преди днешния двубой.

Юрген Клоп направи цели пет промени в сравнение със злополучното дерби на Мърсисайд. Мохамед Салах и Дарвин Нунес седнаха на пейката. Вместо тях като титуляри в атаката започнаха Коди Гакпо и Харви Елиът. Ибрахима Конате, Доминик Собослай и Къртис Джоунс отстъпиха местата си на Джаръл Куанса, Райън Гравенберх и Ватару Ендо. Стефан Байчетич бе на пейката за първи път от септември месец, след като дълго време лекуваше контузия. Диого Жота и Конър Брадли са контузени.

Дейвид Мойс направи две корекции в сравнение със състава, който загуби с 2:5 от Кристъл Палас. Алфонс Ареола започна вместо Фабиански на вратата, а Джаръд Боуeн се завърна след контузия, заменяйки Уорд-Праус.

В шестата минута Пакета закъсня и много опасно застъпи Мак Алистър, който можеше да получи сериозна контузия. ВАР прегледа ситуацията, но бе решено, че бразилецът ще се размине без санкция за действие, което нееднократно през този сезон водеше до червен картон.

В 11-ата минута Ливърпул създаде първата си голяма възможност за гол. Гакпо не успя добре да засече с глава центриране отляво и така топката стигна на далечната греда до Елиът, който стреля силно, но кълбото се оплете от външната страна на мрежата.

Малко по-късно Елиът загуби топката на около 35 метра пред вратата на Алисон. Боуен овладя, напредна и стреля, но стражът на гостите нямаше проблем да улови.

В 21-вата минута Трент Александър-Арнолд изпълни пряк свободен удар от позиция, от която преди седмица се разписа срещу Фулъм. Този път обаче изстрелът му премина над вратата.

Ливърпул увеличаваше натиска, а Уест Хам разчиташе на спорадични контраатаки. В 27-ата минута Диас бе изведен от Александър-Арнолд зад отбраната, след което колумбиецът пусна към Гакпо, който бе препънат, след което топката срещна и ръката на Огбона. Антъни Тейлър правилно посочи бялата точка, но в този момент видя, че страничният рефер е маркирал засада. Тя бе потвърдена и от ВАР, което спаси Уест Хам в тази ситуация. След това Александър-Арнолд проби и отдясно и стреля, но Ареола изби без особен проблем.

В 41-вата минута Диас много добре влезе отляво, освободи си коридор за стрелба и насочи топката към близкия ъгъл, но за късмет на домакините тя срещна гредата.

В 43-ата минута последователно Куанса и Ендо играха лошо в защита, което даде възможност на Боуен да нанесе много опасен удар. Топката рикошира в краката на Ван Дайк, но Алисон се намеси добре и изби с една ръка. При последвалия корнер за пореден път защитата на Ливърпул не бе подредена добре и Боуен засече с глава, давайки преднина на Уест Хам.

В самото начало на второто полувреме Гравенберх отправи много силен удар малко след границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

В 48-ата минута Ливърпул изравни. Диас проби отляво, след което намери в наказателното поле Робъртсън, който много добре насочи топката към ъгъла. Ареола в последния момента видя полета на кълбото и само го докосна - 1:1.

Ливърпул натисна още по-силно. В 51-вата минута Гравенберх имаше добра възможност да направи пълен обрат, но едва докосна топката след добро центриране на Гакпо и тя премина покрай вратата. В следващите минута и удари на Александър-Арнолд и Гакпо бяха блокирани.

Александър-Арнолд стреля много добре от границата на наказателното поле в 57-ата минута, но този път Ареола внимаваше и успя да избие топката покрай гредата.

В 65-ата минута логичното се случи и Ливърпул стигна до пълен обрат. Отбраната на Уест Хам не се справи след центриране на Александър-Арнолд от корнер, топката стигна до Гакпо, който стреля не много точно, но кълбото рикошира последователно в Огбона, Соучек и Ареола влезе във вратата за 1:2.

Луис Диас имаше две чудесни възможности да увеличи аванса на Ливърпул, но Ареола спаси и двата му удара.

Тези пропуски отново можеше да бъдат наказани и това се случи. В 76-ата минута Алисон спаси Ливърпул след удар на Емерсон, но минути по-късно защитата на гостите отново не бе на мястото си и Антонио засече с глава центриране за Боуен за 2:2.

В игра за гостите влязоха Салах, Гомес и Нунес, които замениха съответно Диас, Александър-Арнолд и Ендо. Смените бяха готвени в момента, в който Ливърпул допусна изравнително попадение, а камерите показаха как египтянинът отправя гневни реплики по адрес на Клоп.

В 84-тата минута Соучек в последния момент се хвърли на шпагат, за да попречи на Нунес да прати отблизо топката след подаване на Салах. Малко след това Емерсон на два пъти изчистваше пред голлинията.

В 90-ата минута удар на Елиът срещна гредата. Така Ливърпул не успя да стигне до победата.

Снимки: Imago