Рубин с първа победа от 6 мача (видео)

Рубин прекъсна негативната си серия от резултати в руската Премиер лига с важна победа срещу Тамбов. Казанци спечелиха с 2:1 и вече са 11-и в подреждането с актив от 14 точки, докато техният съперник, който е новак в елита, остава на дъното с едва 8 точки.Рубин откри в 27-ата минута с точен изстрел на Иван Коновалов. Халфът центрира от статично положение, но топката се завъртя по такъв начин, че заблуди всички и влетя във вратата на гостите. Само пет минути по-късно Зурико Давиташвили покачи на 2:0 след бърза размяна на пасове и прецизен удар, който не остави шансове на Гиорги Шелия.В 54-ата минута Тамбов върна един гол. Негов автор стана Георгий Мелкадзе. Нападателят, който играе за "вълците" под наем от Спартак (Москва), се разписа след подаване на Максим Осипенко.В оставащото време гостите хвърлиха много сили в атака и се опитаха да се доберат до равенството, но Рубин удържа така важната победа.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА