Лудогорец се спъна в Търново (видео+снимки)

Шампионът Лудогорец не успя да увеличи преднината си на върха на efbet Лига, след като се издъни при визитата си на Етър в мач от 22-ия кръг на шампионата. Срещата завърши 1:1, след като Иван Стоянов откри за “болярите”, а Марселиньо изравни за “орлите”.

Играчите на Павел Върба имаха тотално териториално превъзходство на терена, но липсата на титулярния централен нападател Клаудиу Кешерю се оказа решаващо и те не успяха да се възползват от активността си. На четири пъти и гредите помогнаха на домакините, а и редовен гол на Каули не бе признат в средата на първата част. Етър от своя страна се възползва от единствената си възможност пред Пламен Илиев, а в защита представянето на играчите на Петко Петков бе много стабилно и почти не допуснаха грешки пред Анатоли Господинов, който също игра доста силно и се намеси по най-добрия начин, когато се налагаше.

Гостите можеха да открият резултата още в четвъртата минута. Тогава Марселиньо стреля опасно от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов успя да докосне топката и тя се отби в гредата. Няколко минути по-късно Якуб Шверчок бе оставен да си спре на гърди топката и с акробатичен удар нацели горната греда на вратата на Етър. В десетата минута дойде и третата греда. Вандерсон пробва да стреля от фаул от малък ъгъл, като Господинов отново успя да пипне топката преди да се отбие в горната греда.

В 21-ата минута Лудогорец бе отново близо до откриване на резултата. Вандерсон намери отлично Шверчок, но полякът от границата на малкото наказателно поле не успя да насочи добре топката във вратата и Господинов спаси.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Стоянов (48) 1:0 Стоянов (48) 1:1 Марселиньо (50) 1:1 Марселиньо (50)