Аугсбург обърна десетима от Мьонхенгладбах по пътя към Европа (видео)

Аугсбург стигна до обрат и победа с 3:1 над Борусия (Мьонхенгладбах), благодарение на което зае пето място в крайното класиране и през следващия сезон ще играе директно в групите на Лига Европа. Домакините, които вече си бяха гарантирали място в Шампионската лига, поведоха след поредния гол на Рафаел (36'), но в 61-ата минута останаха с човек по-малко след червения картон на Хаавард Нордтвайт. Аугсбург се възползва максимално от предимството и с голове на Пиер-Емил Хьойберг (72'), Тим Матавж (77') и Саша Мьолдерс (90') стигна до победата.

Аугсбург бе по-активният и агресивен отбор преди почивката, но домакините показаха по-голяма ефективност и в 36-ата минута Борусия взе аванс. Херман, Рафаел и Джака разиграха добре, германецът нанесе изстрел, който бе точно в ръцете на Хиц. Стражът на Аугсбург обаче изпусна топката и Рафаел довкара отблизо, реализирайки 12-ия си шампионатен гол.

В 61-ата минута Мьонхенгалдбах остана с човек по-малко, след като Нордтвайт задържа откъсващия се Матавж и получи директен червен картон. Това даде резултат и десетина минути по-късно Аугсбург изравни. След едно недобро изчистване от отбраната на Борусия топката стигна до Хьойберг, който със страхотен удар от около 25 метра не остави шанс на Зомер.

В 75-ата минута Аугсбург стигна до пълен обрат. Шон Паркър центрира отдясно, а Матавж засече с глава за 1:2.

В края Джонсън пропусна страхотна възможност да изравни резултата, а в петата минута на добавеното време Саша Мьолдерс прехвърли Зомер за крайното 1:3.