Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!
Не е нужно да си като Шелдън и Ленърд от The Big Bang Theory, т.е. да си генийче с безумно IQ. Не трябва и да ставаш учен и да обориш теорията на относителността. Не е зле обаче да затъпяваш, така че ще ти дадем няколко идеи.
Четенето на книги
Лесно е да се сетиш, че това е доста полезно не само за натрупване на знания и обща култура, а и за гимнастика на сивото вещество. Не е нужно да атакуваш руската класика, но си избери нещо умно и смислено, а не като авторите любимци на манекенките.
Игри
Според скорошно изследване, редовното играене на game-конзоли и компютър подобрява мозъчната активност с над 5%. Точно така, часовете, прекарани в Street Fighter, изобщо не са били безполезни, каквото и да твърдят родителите и гаджето ти.
Кръстословици
Много стар и ефективен начин да си раздвижиш ума. И не ползвай отговорите или Google, сериозно - няма особен смисъл да се пробваш да се справиш сам, а да играеш нечестно. А и винаги е приятно да решиш абсолютно цяла трудна кръстословица сам.
Board games
Ужасно много са и все интересни. DiXit, Monopoly, Rory's Story Cubes, Jenga и класики като като "Не се сърди, човече", шахмат и табла, а и още много други. Забавно е, свежо е, не е лошо за прекарване на времето с приятели, по-добре е от телевизията и по света е доста по-разпространено, макар че и в България се организират събития. Пробвай се!
Изкуство
Звучи ли ти логично? Независимо дали е така, или не, доказано е, че посещаването на опера, балет, симфонични концерти и изложби не само те обогатява, а и действа благотворно на дейността на ума ти.
Спорт
Докато спортуваш, ти се натоварваш физически и се разтоварваш психически. Ето защо на много учени се препоръчва да спортуват редовно, което им помагало в професионално отношение. Има обаче и друго - когато за части от секундата ти трябва да прецениш дали и как да дадеш пас на игрището, как да финтираш и стреляш, умът ти трябва да е бистър и ужасно бърз. А това е доста специфична тренировка.