Хасково 2012 без проблеми срещу Рилски спортист

Отборът на Хасково 2012 записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер момичетата на Елена Станкова се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) със 76:61.

Анита Тейлане беше най-полезна за победителките и приключи с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 17 борби, Ралица Нанева и Олга Дубровина добавиха съответно по 20 и 14 точки, като втората записа на сметката си и 13 асистенции, а Анна Кириленко се прибра в съблекалнята с 12 точки и 16 борби.

Клеандра Робъртс вкара 22 точки и овладя 13 борби за самоковки, а Александра Делчева отбеляза 12 точки.

Още от първия съдийски сигнал стана ясно, че Хасково няма никакво намерение да подценява съперника си и ще гони категорична победа.След първите десет минути домакините имаха аванс от 15 точки – 28:13, а през втората част, въпреки отпускането в редиците си, хасковлийки не отстъпиха инициативата и се оттеглиха на почивка при 50:32.

В началото на второто полувреме отборът на Хасково отстъпи инициативата на гостите от Самоков и това веднаха се отрази на разликата в резултата. Баскетболистките на Рилски спортист направиха няколко добри защити, което им помогна да вземат частта с 20:10 и да се върнат в мача – 52:60.

Това определено стресна момичетата на Елена Станкова, които бързо коригираха представянето си на терена в заклюителните десет минути, като до финалната сирена Хасково контролираше събитията на терена и натрупа 15 точки преднина, за крайното 76:61.