Щангист избран за Спортист на годината на община Сливен

Състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев беше избран за Спортист на годината на община Сливен, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. На церемония снощи кметът на Сливен Кольо Милев награди най-добрите спортисти и най-добър треньор на общината за 2014 година.

Андреев е състезател при Армейски спортен клуб - "Сливен". Той завоюва олимпийската титла в категория 69 кг на Младежките олимпийски игри в Нандзин, Китай и стана европейски шампион в категория 77 кг за кадети в гр. Чеханов, Полша. Само за 2014 година Божидар Андреев има подобрени 11 републикански рекорда.

Второто място зае Бетина Темелкова - състезателка по джудо при Спортна академия "Ставен", сребърна медалистка от младежката олимпиада в Китай и от европейското първенство по джудо в Гърция.

На трета позиция е Мартин Иванов, състезател по самбо при СА "Ставен", бронзов медалист от световното първенство по самбо за мъже - категория 68 кг. Тримата призьори получиха почетни статуетки спортни грейки.

На останалите участници в класацията бяха връчени почетни плакети. За най-добър треньор на Община Сливен за 2014 година е определен Пламен Братойчев - треньор по вдигане на тежести при Армейски спортен клуб "Сливен" и личен треньор на Божидар Андреев.