Левски на Станислав Генчев започна с успех, донесен от юноши

Левски на Станислав Генчев започна с успех контролите от подготовката за новия сезон. новият наставник на “сините” направи успешен неофициален дебют с победа 2:0 над Спартак (Плевен) в проверка, играна в Правец. Двама юноши на клуба донесоха успеха с попадения през първата част. Преслав Бачев откри, а Марин Петков удвои.

Над 1000 фенове на "сините" пътуваха до Правец, за да наблюдават първата контрола от лагера на тима. Новото попълнение Алдаир започна като титуляр, а капитан бе Цунами.

Играчите на Станислав Генчев откриха резултата още в шестата минута. Асен Митков намери Бачев в наказателното поле и младокът с лек, но премерен удар прокара топката покрай Станислав Антонов.

В средата на полувремето Алдаир успя да напредне добре по десния фланг и намери Бачев, който засече към вратата, но този път Антонов отрази удара му.

21 Левски 2:0 Спартак (Плевен)

В 30-ата минута спартаклии можеха да изравнят след хубав далечен удар на Тончо Георгиев, но Пламен Андреев внимаваше и спаси.

Седем минути по-късно Петков удвои преднината на тима. Националът стреля мощно от фаул и не остави шансове на вратаря.

В самия край на полувремето можеше да падне и трети гол, но удар на Кристиян Димитров се спря в гредата.

В началото на втората част Генчев направи доста промени, като в игра се появи и още едно ново попълнение - Майкон. Любопитно бе пък, че Борислав Рупанов бе използван като защитник, въпреки че се води централен нападател.

Христо Йовов е в Правец за контролата между Левски и Спартак (Плевен)

В 70-ата минута Асими Фадига можеше да отбележи трети гол, след като Майкон го намери на стрелкова позиция, но вратарят Боян Дишков изби силния му шут.

Така или иначе до промяна в резултата не се стигна, след като в последните минути темпото поспадна и Левски започна новия сезон с победа, макар и в неофициален мач.

ЛЕВСКИ 2:0 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)
1:0 Бачев (6)
2:0 Петков (37)

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 77. Дейвид Михалев, 50. Кристиян Димитров, 6. Цунами, 21. Алдаир, 20. Асен Чандъров, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон, 88. Марин Петков, 19. Кристиян Йовов

Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 90. Александър Колев, 97. Асими Фадига

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 1. Антонов, 2. Калчев, 3. Джеймс, 4. Ифеани, 6. Иванов, 26. Стоянов, 8. Чернаков, 21. Пасков, 20. Георгиев, 9. Николаев, 11. Петков

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!