Славия разгроми Етър с 15:0, Левски и Лудогорец отпаднаха за Купата на БФС

Шампионите на България при родените 1999-а година- Славия, разгромиха Етър-Велико Търново в мач от осминафиналите на турнира за Купата на БФС при юношите (младша възраст). Белите спечелиха с 15:0, въпреки че играха без нападателя си Калоян Кръстев и без централния защитник Петко Христов. Плеймейкърът Александър Златков се отличи с два гола и подаде за още три. Ботев (Пловдив) разгроми Септември (София) с 3:0 с голове на Рангел Костурски в 27-ата минута, Здравко Жилов в 55-ата и на Мартин Татаров пет минути след втория гол.

От водещите школи надпреварата напускат Левски, Черно море (Варна) и Лудогорец, които бяха отстранени съответно от Литекс, ДИТ Спорт (София) и Берое. Миналогодишните финалисти в републиканското първенство ЦСКА не срещнаха съпротива при визитата си в Пловдив и разбиха местния Спартак с 6:0.

Четвъртфинали в турнира за Купата на БФС при юношите (младша възраст, родени 1999 г):
Ботев (Пловдив) - Септември (София) 3:0
Литекс (Ловеч) - Левски (София) 0:0 в редовното време, 4:3