Равенство и във втората контрола на ЦСКА след корида с Гент (видео)

Тимът на ЦСКА записа равенство и във втория мач от подготовката си на холандска земя, завършвайки наравно 1:1 с първодивизионния белгийски Гент. Възпитаниците на Стойчо Младенов и техните съперници изнесоха един изключително бърз, но и изпълнен с твърди влизания двубой, в който един от футболистите на Гент се контузи тежко, а новото попълнение в състава на ЦСКА Сендрино Мисиджан също получи травма. Гент откри резултата в 10-ата минута с попадение на Гершон, но ЦСКА се върна в мача след половин час игра, благодарение на гол на Тони Силва. До края на мача и двата тима можеха да стигнат до победен гол, като повече бяха положенията пред вратата на Стоян Колев, който обаче се справи отлично с опасностите.
ЦСКА завърши наравно и във втората си проверка
Белгийският Гент поведе с 1:0 след плахо начало на мача за "червените", което доведе до няколко опасни ситуации пред тяхната врата. Попадението бе отбелязано от втората чиста ситуация, която възпитаниците на Стойчо Младенов допуснаха пред Стоян Колев в първите десетина минути на мача. Toчен за белгийския тим бе Рами Гершон с плътен удар извън наказателното поле, който не остави никакви шансове за реакция на стража на ЦСКА.

Все пак ЦСКА изравни резултата след половин час игра на стадиона в холандското селце Хеезе. Точен за "червените" бе Тони Силва, който вкара под плонжа на вратаря Селкс, който секунди по-рано бе спасил опасен удар на Антон Карачанаков от десетина метра.
До края на полувремето и двата тима имаха шансове да се разпишат, но Стоян Колев се намеси стабилно при силни удари на футболисти на Гент, а пред вратата на белгийците пропуск направи Иван Стоянов, който получи добра топка в наказателното поле, но не успя да я овладее и тя му бе избита от бранител на съперника.

В началото на втората част белгийците успяха да отбележат втори гол, но попадението на техния централен нападател бе отменено от рефера заради фаул срещу Апостол Попов при достигането до топката. Малко по-късно и ЦСКА отговори с няколко опасности пред вратата на съперника, при една от които Маркиньос изведе на добра позиция Еденилсон Бергонси, но ударът на бразилеца бе спасен от вратаря.
В игра през второто полувреме се появиха и двамата нови футболисти в тима на ЦСКА, пристигнали по време на лагера в Холандия - подписалият договор Сендрино Мисиджан, който влезе след час игра и дошлият преди часове, но все още без договор Кристиян Супусепа, появил се на почивката на мястото на Пламен Крачунов.

След 70-ата минута, вероятно благодарение на появата на 10 свежи футболисти на терена и няколко промени в редиците на ЦСКА, които разстроиха постройата на отбора, Гент успя да създаде още няколко опасности пред Стоян Колев, но без да реализира. В 78-ата минута опитният вратар трябваше да спасява удар на съперников нападател, останал сам срещу него, а преди това отбраната на ЦСКА с мъка изчисти топката при едно разбъркване след изпълнение на корнер.
В края на мача опасните влизания на белгийците изостриха много нравите на терена и след размяна на грубости двата отбора бяха на път да стигнат до бой. При едно от единоборствата пострада и новото попълнение Сендрино Мисиджан, който трябваше да бъде заменен след само 25 минути на терена.

ГЕНТ - ЦСКА 1:1
1:0 - Гершон (10)
1:1 - Тони Силва (30)

ЦСКА (4-2-3-1):
Стоян Колев, Апостол Попов (60-Сендрино Мисиджан, 85-Брайън Ереро), Пламен Крачунов (45-Кристиян Супусепа), Александър Тунчев, Венцислав Василев, Ивайло Чочев (55-Еденилсон Бергонси), Стивън Съндей, Иван Стоянов (59-Неманя Милисавлевич), Тони Силва (86-Петър Витанов), Антон Карачанаков (72-Борис Галчев), Маркиньос (68-Иван Маркович)

ГЕНТ: Селс, Фокет, Витас, Белхосин, Гершон, Усала, Ван ден Бруген, Золотич, Лепойнт, Педерсен, Раман

Жълти картони: Маркиньос, Супусепа (ЦСКА), Вандепуте (Гент)

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ МЕЖДУ ЦСКА И ГЕНТ МОЖЕ ДА РАЗЛЕДАТЕ ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!