Отборът на ДЮФК Национал спечели тридневния турнир по футбол7 за деца (родени 2005 г), който бе организиран от ЗС на БФС в столицата за Деня на детето. Всички мачове се играха на естествена трева - на стадиона в жк. Люлин 2. В надпреварата участваха 9 отбора, разделени в две групи: Национал, София Спорт, Люлин, Олимпия и Академик, Лъвчетата, София 2010, Витоша (Бистрица) и Конелиано.
Точно в 12,00 часа играещият се в момента мач бе прекъснат и всички футболисти, длъжностни лица и зрители почетоха паметта на загиналите за свободата на България. На полуфиналите Национал победи Лъвчетата с 3:0, а Академик се наложи над Олимпия след 1:1 в редовното време и изпълнение на дузпи.
Финалът беше спечелен от Национал с 4:2, Академик остана втори, Лъвчетата - трети, а Олимпия - четвърти.
Победителите посветиха успеха си на треньора си Филип Илков, който бе възпрепятстван да дойде на турнира. В негово отсъствие отборът бе воден от помощника му Петър Чавдаров.
ЗС на БФС награди четирите най-добри отбора с купи и футболни топки, а първите два получиха и по комплект футболна екипировка. Наградите за голмайстор, най-техничен играч и най-добър вратар на турнира отидоха в Академик, Лъвчетата и Олимпия.
ДЮФК Национал спечели турнир за Деня на детето