10 от Лудогорец охладиха надеждите на Локо Пд за Европа, 18-годишен с образцово попадение (видео)

Отборът на Лудогорец постигна добър турнирен резултат срещу Локомотив (Пловдив) в първия мач между двата тима от 1/2-финалите за купата на България. "Орлите" се наложиха с 2:0 и по този начин охладиха надеждите на "смърфовете" за участие на финал в надпреварата. Попаденията в днешната среща бяха дело на Йерун Луму в 44-ата минута и на Христо Златински в 65-ата минута.

Лудогорец бе по-добрият тим и съвсем заслужено се поздрави с победата. Възпитаниците на Стойчо Стоев създадоха доста голови положения, които бяха пропиляни с лека ръка. От своя страна пък гостите не успяха да застрашат сериозно нито веднъж стража Иван Чворович.

В началните минути домакините упражниха натиск над своя противник и успяха да стигнат до два удара в очертанията на вратата, които бяха дело на Христо Златински. Кирил Акалски обаче внимаваше и не допусна гол.

В 44-ата минута 18-годишният Йерун Луму вкара великолепно попадение. Холандецът си пое топката отдясно, нагласи си я на силния ляв крак и с рядко срещан удар препарира Акалски.

През втората част Лудогорец вдигна оборотите и положенията пред вратата на пловдивчани не закъсняха.

В 52-ата минута Луму изведе майсторски Роман Безяк сам срещу вратаря, но словенецът пропусна отличен шанс да се разпише, пращайки кълбото право в Акалски.

В 63-ата минута Фабио Ешпиньо се отличи със сериозен пропуск. Останал очи в очи със стража на гостите, халфът потърси удар с външен фалц, който се оказа неточен.

Две минути по-късно падна голът на успокоението. Христо Златински се разписа от дузпа за нарушение срещу Безяк. Решението на Ристосков бе бурно оспорвано от играчите в "черно-бяло".

В следващите няколко минути "зелените" имаха възможност окончателно да решат нещата в своя полза, но Шоко и Ешпиньо не успяха да се възползват от изгодни позиции за стрелба.

В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Влезлият като резерва Александър Александров бе изгонен за втори жълт картон за игра с ръка.

Съвсем логично до края на срещата домакините се дръпнаха малко назад и разчитаха на контри, които в крайна сметка се оказаха безуспешни.

Това позволи на Локо Пд да погледне по-смело в предни позиции. Дани Кики имаше възможност да даде по-голям шанс на своя тим за реванша, но ударът му от границата на пеналта попадна право в Чворович.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 2:0