Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Страхотна тупалка измъкна ЦСКА 1948 срещу бивш участник в групите на ЛЕ (видео)

ЦСКА 1948 и Олександрия завършиха 1:1 във втората контрола на червените в Турция. Серкан Юсеин си вкара автогол в 44-ата минута след груба грешка на централните защитници при разиграване на топката.

Българският тим не се предаде и в 73-ата минута десният бек Александър Александров изравни след самостоятелен пробив и страхотен шут от 22 метра.

В момента украинците са на осмо място в местното първенство, а през миналия сезон играха в групите на Лига Европа.

Червените заложиха на любопитна титулярна 11-ка, в която попаднаха много млади състезатели и само трима по-опитни футболисти в лицето на Ивайло Чочев, Димитър Пиргов и Александър Александров. Звездите на тима Мартин Камбуров, Галин Иванов и Даниел Наумов се появиха след почивката.

Проверката бе наблюдавана от селекционерите на мъжкия и младежкия национален отбор на България - Ясен Петров и Александър Димитров.

Контролата започна с атака на българския тим. Тя завърши с шут на Русев, но Панкив без проблем улови.

Червените можеха да открият резултата в 10-ата минута. Тогава Топузов овладя пред наказателното поле на украинците, финтира техен футболист и стреля, а след рикошет топката се отби в дясната греда.

Последва вяла игра, в която изобилстваха грешките, а ударите по посока на вратите липсваха. Все пак Олександрия успя да стигне до гол в края на полувремето след груба грешка в червената отбрана.
Пиргов, Петров и Тодоров пробваха да комбинират помежду си в собственото си наказателно поле, което се оказа фатално, тъй като украинците им отнеха топката. Последва центриране на играч в жълто, а Серкан Юсеин си вкара автогол при опит да изчисти в корнер.
Малко след началото на втората част Красимир Балъков трябваше да извърши две принудителни смени. На местата на контузените Русев и Серкан се появиха Хайдаров и Шопов.

В 69-ата минута Олександрия имаше отлична възможност да вкара втори гол след скоростна атака през центъра на терена, но състезател на украинците изпусна сам срещу вратаря, шутирайки в аут.

Малко по-късно, в 73-ата минута, ЦСКА 1948 успя да изравни, макар че през второто полувреме украинците бяха отобрът, който контролираше срещата. Автор на попадението стана десният бек Александър Александров, който пресече подаване около центъра на терена, напредна с топка в крака и след страхотен шут от 22 метра вкара в горния десен ъгъл за 1:1.

До края на срещата украинците осъществиха натиск, но и българският тим имаше шанс да отбележи при няколко контраатаки. При една от тях резервата Марин напредна по лявото крило и центрира на задната греда към Галин Иванов. Крилото овладя и отново върна към левия бранител, който бе оставен непокрит, но не улучи топката в опит да вкара от воле.
От совя страна Олександрия опита да реализира в 90-ата минута, но Тодоров спаси удар с глава на футболист в жълто.
Така срещата, в която имаше не много спортно-технически достойнства за сметка на здрави сблъсъци, приключи 1:1, а червените надградиха като резултат и игра в сравнение с предишната контрола срещу Стал (Миелец), спечелена от опляците с 2:1.

ЦСКА 1948 - ОЛЕКСАНДРИЯ 1:1