Ясни са плейофните двойки за място на Европейското първенство за младежи

ФинландияНорвегия, Белгия  - Чехия и ГрузияХърватия са плейофите за място на Европейското първенство за младежи до 21 години, стана ясно от изтегления в УЕФА жребий. След изиграването на всички мачове от предварителните групи три от вторите отбори взеха директни квоти, а останалите шест тима бяха разпределени в три двойки.

Двубоите ще бъдат на разменено гостуване. Посочените на първо място отбори ще бъдат домакини в първите срещи на 14-и ноември. Реваншите ще се играят на 19-и ноември. Така ще станат ясни и последните три участника на европейските финали в Словакия, които ще се проведат от 12-и до 29-и юни догодина.

Българският национален отбор за младежи до 21 години завърши на 3-о място в група “D” с 15 точки. Полша, която завърши пред "лъвчетата", се класира като един от трите най-добри втори отбора заедно с победителя в групата Германия.

В последната си среща от групата тимът на селекционера Александър Димитров надви Израел с 1:0 на стадиона в унгарския град Дьор. Победното попадение за България вкара Никола Илиев в 1-ата минута на второто полувреме.