Българското участие днес: Хавиер Ибанес гарантира първи медал за България

В осмия ден на Олимпийските игри в Париж общо петима българи застанаха на старта в своите дисциплини, като двамата от тях се включиха във финали.

Йордан Йовчев за Sportal.bg: Гордост е, че Валентина е единствената европейка на финала в Париж 2024

Кристиан Василев завърши на второто място във финал C на скиф и зае 14-то място в крайното класиране на олимпийската регата.

Кристиан Василев на 14-то място на скиф в Париж
Кристиан Василев: Не е това, за което дойдох. Целите ми бяха други

Малко след Кристиан Василев на старта в гребния канал застана и Десислава Ангелова, която участва във финал A на скиф. Българката завърши на последното шесто място в своята гонка, но за нея това може да се класира като отлично представяне в дебюта ѝ на Олимпийски игри.

Деси Ангелова не успя да се пребори за медал на Олимпийските игри в Париж
Деси Ангелова: Резултатът ми дава надежди, че имам възможности в този спорт

Рами Киуан излезе за своята битка от четвъртфиналите в категория до 71 килограма от боксовия турнир.

Рами Киуан влезе в битка с американец, но не успя да си гарантира медал от Париж

Американецът Омари Джоунс стигна до победа след категорично съдийско решение срещу Рами Киуан. Така българският боксьор отпадна от олимпийския турнир.

Рами Киуан: Имах по-големи очаквания за себе си

Хавиер Ибанес победи японеца Шудай Харада и гарантира минимум бронз за България. Успехът дойде с единодушно съдийско решение след три рунда доминация от национала ни в категория до 57 килограма.

Хавиер Ибанес донесе първи медал за България от Игрите в Париж
Ибанес: България ме приема като син, обещах медал от Олимпиада и го направих

Валентина Георгиева записа най-доброто класиране за България до момента на Игрите, след като се класира на петото място във финала на прескок в спортната гимнастика.

Блестяща Валентина Георгиева пета във финала на прескок, поредно злато за легендата Байлс