Блестяща Валентина Георгиева пета във финала на прескок, поредно злато за легендата Байлс

Единствената европейка във финала на прескок на Олимпийските игри в Париж Валентина Георгиева завърши на пето място с оценка от 13.983 точки (14.100 и 13.866) в дебюта си на форум под петте преплетени кръга. Сребърната европейска медалистка, която дебютира на олимпийски игри навръх 18-ия си рожден ден в квалификациите, се представи много стабилно в този финал и изпълни отлично двата си прескока.

Така Валентина Георгиева повтори класирането на своя треньор Филип Янев, който беше пети на прескок на Олимпийските игри в Атина през 2004 г.

Георгиева беше първата представителка на България сред осемте най-добри на планетата в спортната гимнастика от 32 години на олимпийски игри. За последно в Барселона през 1992-ра Силвия Митова намери място на финала на земя.

Легендата Симон Байлс извоюва третия си златен медал в Париж след многобоя и в отборната надпревара. 27-годишната американка заслужи своята седма олимпийска титла в своята кариера и общо десети медал от форум от петте преплетени кръга с оценка от 15.300 на прескок.

Основната съперничка на Байлс - бразилката Ребека Андраде, също беше безапелационна и спечели сребърния медал с 14.966. Тя беше олимпийска шампионка в дисциплината в Токио преди три години.

Другата американка в този финал Джейд Кери спечели бронза с 14.466.