Франция и САЩ се разправиха с последните си съперници в групите на футболния турнир

Домакините от Франция записаха трети пореден успех във футболния турнир на Париж 2024, след като спечелиха с 3:0 срещу Нова Зеландия в последния им мач от група А, който се изигра на „Велодром“.

Капитанът Жан-Филип Матета откри резултата в 19-ата минута, след като се възползва от избита топка. Дезире Дуе удвои аванса на „петлите“ в 71-вата минута, а само три по-късно Арно Калимуендо оформи крайния резултат, разписвайки се след контраатака.

В другия мач от третия кръг на групата САЩ също постигна победа с 3:0, но срещу Гвинея. Успехът дойде благодарение на головете на Джордже Михайлович (14’) и Кевин Паредес (31’, 75’), който беше точен на два пъти.

Така Франция спечели групата с актив от 9 точки и продължава към елиминациите заедно с втория САЩ, който завърши с 6 пункта. Нова Зеландия трябва да се примири с третото място и своите 3 точки, а Гвинея остана на дъното и без актив. В четвъртфиналите французите ще срещнат Аржентина, докато американците ще се изправят срещу Мароко.