САЩ постигна ценен успех над Нова Зеландия на Олимпийските игри

САЩ постигна ценен успех с 4:1 над Нова Зеландия във втория си мач на футболния турнир при мъжете от група "А" на Олимпийските игри. За американците тази победа бе задължителна, за да запазят шансове за продължаване напред, но те се справиха повече от категорично със задачата си.

Възпитаниците на Марко Митрович решиха всичко още в първия половин час на мача, когато отбелязаха първите си три гола. Джордже Михайлович откри от дузпа в 8-ата минута, Уолкър Цимърман удвои в 12-тата, а Джанлука Бусио направи резултата класически в 30-ата минута.

Четвъртото попадение за американците бе дело на Пакстън Аарънсън в 58-ата минута, а почетният гол за Нова Зеландия бе отбелязан от Джеси Рандъл в 78-ата минута.

С тази победа САЩ вече има първи три точки в актива си и излезе на 2-рото място в групата, изпреварвайки днешния си опонент, който също е с 3 точки, но вече на 3-тото място. В последния си мач американците играят с Гвинея, а за "кивитата" предстои сблъсък с домакина Франция.