Чили и Перу не си вкараха

Отборите на Чили и Перу направиха нулево равенство в мач от първия кръг на група “А” в турнира Копа Америка.

За играч на мача бе избран Алексис Санчес от състава на Чили.

Най-чистото положение в мача дойде четвърт час след началото, когато именно Санчес стигна до подаване в пеналтерията и засече топката. Коженото кълбо се завъртя коварно, но фалцирания шут вместо да влезе във вратата, мина над напречната греда.

Десетина минути по-късно чилийците имаха нова възможност пред себе си, но защитник спря на голлинията удар, отправен от Маурисио Исла.

Малко преди почивката и отборът на Перу бе близо до гола. На стража на Чили - Клаудио Браво, му се наложи да се намесва дар с глава от страна на Мигел Араухо от много близо.

Около час сигрово време след старта щабът на чилийците се храна за главата след нов пропуск. Марселиньо Нунес достигна до подаване на границата на наказателното поле, но в последвалия удар нямаше достатъчно сила, за да порази съперниковата врата.

11 минути преди края центриране от ъглов удар намери централния нападател на Перу Джанлука Лападула в в наказателното поле, а той успя да насочи топката към лявата страна на вратата, където Клаудио Браво се хвърли и отново отчая съперника.

С равенството двата тима си разделят второто и третото място в групата, след като във вчерашния 21-ви юни (петък) състезанието бе открито със среща между Аржентина и Канада, който бе спечелен от световните шампиони с 2:0.

Невероятни пропуски на Меси не попречиха на Аржентина за успешно начало на Копа Америка

Това означава, че за 180 минути игра в САЩ “гаучосите” единствени са се разписали измежду четири състава.

Програмата на Копа Америка продължава в утрешния 23-ти юни (събота), когато за първи път в сегашното издание на турнира ще видим два мача в рамките на едно денонощие. Първо, от 1:00 часа българско време излизат отборите на Еквадор и Венецуела на стадион “Левис” в Санта Клара, щата Калифорния, а три часа по-късно от 4:00 играят тимовете на Мексико и Ямайка на стадион “Енерджи” в Хюстън, щата Тексас. И двете срещи са от група “В” на турнира.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!