Португалия 0:0 Словения

Вальо Антов и Кремонезе останаха болезнено близо до Серия "А"

Българският национал Валентин Антов и неговият Кремонезе не можаха да спечелят промоция за Серия "А". Отборът на родния защитник загуби с 0:1 реванша от финалния плейоф срещу Венеция и след нулевото равенство в първия мач остана на крачка от мечтаната промоция. Единственото попадение за Венеция вкара Кристиан Гюткяер в 24-ата минута. Датчанинът е бивш съотборник на Антов в клуба, който държи правата на юношата на ЦСКА - Монца.

В редовния сезон Венеция завърши на трето място, а Кремонезе остана на четвърта позиция. Тимът на Антов по право пропусна четвъртфиналната фаза от плейофите, а на полуфиналите елиминира Катандзаро с общ резултат 6:3. Венеция пък отстрани Палермо.

Двубоят на "Пиерлуиджи Пенцо" започна с натиск на домакините и пропуск на Франческо Дзампано, а звездата на Кремонезе Франко Васкес получи жълт картон още в 3-ата минута. Гостите също имаха шанс да открият резултата, но Леонардо Серникола стреля встрани от целта.

В 24-ата минута Джанлука Бузио преодоля няколко футболисти на Кремонезе и подаде на Гюткяер, а опитният датчанин насочи топката в мрежата. Антов се опита в последния момент да се намеси, но кълбото вече беше преминало голлинията.

До почивката и двата отбора не създадоха други чисти положения, а с подновяването на играта старши треньорът на гостите Джовани Стропа пусна в игра Масимо Кода и Микеле Колколо. Кремонезе започна да атакува с повече хора, но и контрите на Венеция бяха опасни. При една от тях Бярки Бяркасон шутира отблизо, но вратарят Джанлука Саро се намеси и спаси интригата.

В 65-ата минута опит за центриране на Франкс Тсаджут заблуди стража на Венеция Йесе Йоронен, който все пак изби в корнер. Натискът на Кремонезе се усилваше все повече, но защитата на домакините беше стабилна.

В заключителния четвърт час двубоят много се изнерви. Кремонезе се настани изцяло в противниковата половина, но така и не съумяваше да изравни. В 87-ата минута Стропа рискува и включи в игра още един ветеран - Даниеле Чофани, който замени Антов. Това не даде резултата и Венеция удържа преднината си, като по този начин стана последният нов член на Серия "А" след Парма и Комо.