Португалия 0:0 Словения

Антов и Кремонезе не успяха да вземат предимство в битката за елита с Венеция

Първият мач между Кремонезе и Венеция от финалния плейоф за влизане в Серия "А" не излъчи победител. Срещата на стадион "Джовани Дзини" в Кремона завърши 0:0, така че всичко ще се реши в реванша.

Българският национал Валентин Антов бе титуляр за домакините и се представи на ниво, като остана на терена до 83-тата минута, когато бе заменен от Лука Лочошвили. Родният защитник като че ли почувства болки, но все пак напусна терена на собствен ход.

Кремонезе повече търсеше победата и още през първото полувреме вратарят Йесе Йоронен на няколко пъти трябваше да прави блестящи спасявания след удари на Масимо Кода и Кристиан Буонаюто.

В началото на втората част Венеция обаче бе близо до гола. Тогава изстрел от фаул на Николас Пиерини се отби от гредата.

След това домакините продължиха да бъдат по-активни и събитията се случваха предимно пред вратата на Венеция, но отново Йоронен бе непробиваем, като отрази добри положения, открили се пред Леонардо Серникола, Масимо Кода и Лука Дзанимакия.

В крайна сметка срещата завърши без голове и без победител. Така предстои повече от любопитен реванш, който ще се изиграе в неделя 2 юни от 21:30 часа българско време.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!