Вальо Антов и Кремонезе изпуснаха аванс от два гола, но се приближават до Серия "А"

Националът Валентин Антов беше титуляр за Кремонезе при гостуването на Катандзаро от полуфиналите в плейофите за изкачване в Серия "А". Срещата завърши 2:2, макар че тимът на българския защитник водеше с 2:0.

Кремонезе се класира за тази фаза на плейофите директно, защото финишира редовния сезон в Серия "Б" на четвърто място. Катандзаро остана на петата позиция и вече елиминира един съперник в лицето на Бреша.

Гостите от Кремона доминираха до почивката и заслужено поведоха в 14-ата минута с гол на Франк Тсаджут. В началото на второто полувреме Лука Дзанимакия центрира към Даниел Чофани и 38-годишният нападател беше точен с глава.

Още в ответната атака Катандзаро намали с попадение на Томазо Биаски. Домакините продължиха да са по-настоятелни и в 68-ата минута успяха да изравнят чрез Енрико Бриньола, който беше изведен на чиста позиция от Петро Йемело.

Реваншът между двата тима е на 25 май.

В другия полуфинален плейоф съперници са Венеция и Палермо. Венеция спечели първия мач с 1:0 като гост.

Снимки: Imago