Парма си гарантира първото място в Серия "Б" след равен с Антов и Кремонезе

Българинът Валентин Антов игра цял мач за клубния си Специя, който направи равенство 1:1 срещу тима на Парма в среща от 37-ия кръг на италианската СерияБ”. Точката означава, че “кремавите” със сигурност ще играят на бараж за завръщане в елита на “Ботуша”, а няма да могат да спечелят директна промоция, тъй като кръг преди края изостават на осем точки от втория Комо.

Освен това със спечелената точка играчите на Парма си гарантираха шампионската титла във втория ешелон.

Антов стартира още от първата минута и остана на терена до края. Това бе неговият 30-и мач за сезона, като успя да вкара 1 гол и да направи 1 асистенция до този момент през настоящата кампания, като си изкара 7 жълти картона и 1 червен.

Домакините от Парма вкараха гол след по-малко от 4 минути игра, но той бе отменен след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR, която отчете засада.

Само десетина минути по-късно обаче нещата се обърнаха надолу с главата за лидерите в класирането, тъй като Ботонд Балог получи директен червен картон, а в 25-ата минута Франко Васкес откри резултата.

След почивката успехът се усмихна на тима от област Емилия-Романя и Валентин Михайла изравни в 56-ата минута. Четвърт час след това и играчите на терена станаха равен брой, тъй като Чарлс Пикел от “кремавите” получи втори жълт картон и също потегли предсрочно към душовете.

До края на срещата нямаше нови промени в резултата и съперниците поделиха точките. Двубоят като цяло бе доста груб и освен двата червени картона играчите направиха общо 29 нарушения, а съдията показа и 8 жълти картона.