Йоан Стоянов с асистенция за победа на Апоел (Беер Шева)

Националът Йоан Стоянов имаше сериозен принос за победата на Апоел (Беер Шева) с 2:1 над Апоел (Хайфа). Българинът подаде за гола на Артур Шушеначев в 77-ата минута, който осигури трите точки на домакините.

Апоел (БШ) остана в намален състав още в 6-ата минута заради директен червен картон на Антонио Сефер. Въпреки това, тимът успя да поведе в средата на първата част с попадение на Алон Тургеман. Гай Меламед изравни в 55-ата минута, разаписвайки се срещу бившия си отбор, но домакините намериха сили да стигнат до победата.

В класирането отборът на Йоан Стоянов е трети в Шампионската група с 52 точки. Начело е Макаби (Тел Авив) с 65. Снощи сотличният гранд победи с 2:0 Бней Сахнин с голове в последните минути на Давид Перец и Еран Захави от дузпа.

Днес вторият Макаби (Хайфа) гостува на Макаби (Бней Райна) и при победа ще се доближи на 4 точки от първото място.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!