Здравко Димитров влезе от пейката при победа на Сакарияспор

Здравко Димитров се появи като резерва за Сакарияспор, а отборът му победи с 2:1 гостуващия Кечиоренгюджю в мач от 31-ия кръг на турската Първа лига. И двата гола за "зелено-черните" вкара Йонатан Дел Вайе.

Венецуелецът откри резултата в 18-ата минута, а в края на първото полувреме беше точен отново, възползвайки се от асистенция на Мурат Акпънар. Гостите върнаха едно попадение в 66-ата минута чрез Бурук Сюлейман.

В класирането Сакарияспор се намира на 4-о място с 54 точки, една по-малко от третия Чорум. До края на редовния сезон остават три кръга, а целта на тима на Здравко Димитров е именно третата позиция, осигуряваща директно място във финалния плейоф за влизане в Суперлигата.

Сигурни участници в елита от следващия сезон са Еюпспор и воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе.