Кошмар за отбора на Мъри Стоилов: обрат от 2:0 до 2:3 с три дузпи

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе регистрира малко очаквана загуба при гостуването си на Коджаелиспор в 28-ия кръг на турската Първа лига. Отборът от Измир водеше с 2:0, но допусна обрат в последните 10 минути и отстъпи с 2:3. И трите попадения за домакините паднаха от дузпи.

Въпреки поражението, Гьозтепе едва ли ще има проблеми да спечели директна промоция за Суперлигата. Тимът на Стоилов е втори в класирането с 56 точки, а третият Чорум има 48. До края на редовния сезон остават още 6 кръга. В елита влизат първите два отбора, а заелите местата от трето до седмо ще играят плейофи за промоция.

Преди почивката Гьозтепе поведе с попадение на Кенет Обина Мама в 44-ата минута. В 68-ата гол на Билел Месауди беше отменен заради засада, но малко по-късно Кубилай Канъцъзкупш удвои аванса на "гьоз гьоз".

Началото на обрата постави Даниел Кандеяш в 83-ата минута с точно изпълнена дузпа. В 89-ата минута опитният португалец се разписа още веднъж от бялата точка, а в самия край на добавеното време 36-годишният нападател хладнокръвно реализира и третата дузпа в полза на Коджаелиспор.

Водачът в класирането Еюпспор изненадващо загуби с 0:1 от Аданаспор, но има преднина от цели 8 точки пред Гьозтепе. Вчера пък Сакарияспор на Здравко Димитров падна с 0:2 от Санлиурфаспор и се намира на шестата позиция с 47 точки.

Юмраниеспор на контузения Страхил Попов е на 11-о място с 34 точки и без реални шансове да се добере да участие в плейофите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!