Гьозтепе и Мъри вече са на победа от промоцията

Гьозтепе направи поредната голяма крачка към промоция за турската Сюпер лига. Днес воденият от Станимир Стоилов тим победи с 3:0 Гиресунспор като гост в двубой от 31-вия кръг на Лига 1. Така "Гьоз-гьоз" вече е само на една победа от изкачване в по-горното ниво на турския футбол.

Ялчън Каян реализира първите два гола в мача в 41-вата и 49-ата минута, а третият бе дело на Юмит Акда в 68-ата минута.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Така Гьозтепе събра актив от 63 точки и заема 2-рото място във временното класиране, което дава право на директна промоция. Тимът на Мъри води с 11 точки пред третия Чорум, който има да изиграе още 4 мача до края. Това означава, че при следващата си победа Гьозтепе ще стане недостижим на втората позиция и вече ще е сигурен участник в елита от следващия сезон.

Гиресунспор пък допусна 10-а поредна загуба и общо 20-и мач без победа, като е на последното място със 7 точки и отдавна знае съдбата си на изпадащ.